• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 1

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

انگور

انگور
Vitaceae/ Vitis vinifera
انگور: انگور گرم و تر است.
خوردن انگور مغذی و مقوی است، تقوت کننده قلب و زیاد کننده ترشح ادرار است. ترشحات غدد کبد را زیاد می کند و مواد سوداوی و سوخته را از بدن دفع می نماید.
اگر چهل روز صبح ناشتا فقط انگور بخورید و تا ظهر چیز دیگری میل نکنید بدن را لاغر کرده و اسید اوریک خون را کاهش داده و سمومات بدت را دفع نموده کم خونی را درمان و خون را تصفیه می نماید و نیز فشار خون را پایین آورده و ضعف معده و سوء هاضمه را بر طرف می کند.خوردن انگور برای کودکان باعث رفع نرمی استخوان می شود. مقداری آب انگور را با نصف آن روغن زیتون مخلوط کرده و حرارت دهید تا آب بخار گردد روغن حاصل را بر پوست صورت بمالید تا چین و چروک صورت را رفع گردد.
مضرات خوردن انگور : ایجاد انسداد مجاری کبد، ایجاد نفخ کلیه و سنگ کلیه و ایجاد نفخ و گاز معده برای افراد با معده ضعیف.
مویز (کشمش سیاه – زبیب): انگور سیاه به درخت خشک شده را مویز می گویند.
مویز گرم و خشک است و دانه های آن سرد و خشک . خوردن مویز ریه را پاک می کند و مقوی کبد است.
اخلاط غلیظ بدن را برطرف کرده و ملین طبع است. برای اشخاص سرد مزاج محرک نیروی جنسی است.
خوردن مویز صبح ناشتا باعث ازیاد هوش می شود ، مویز را در سرکه انگوری بخیسانید و ناشتا بخورید ورم طحال را مرتفع و یرقان را درمان می کند. ضماد کوبیده مویز و آرد باقلا و زیرۀ سائیده برای درمان ورم بیضه مؤثر است. خوردن مویز رافع سرفه های بلغمی و بیمار های کلیه و مثانه و زخمهای روده هاست. مویز را با پیه حیوانی روی ورم ها و دملها می گذارند تا سر باز کند. خوردن مویز برای گرم مزاجها مضر است و باید با میوه های ترش و یا تخم خشخشاش یا خرفه خورد.
کشمش سبز: انگور سایه خشک شده را کشمش نامند. کشمش گرم و تر است.
خوردن کشمش سبز کاهنده عطش و کاهنده حرارت بدن است.
آب کشمش پخته که با شکر شیرین شده باشد مقوی ، مبهی و اشتها آور ، مصفای سینه و صاف کننده صدا است و نیز اعتدال دهنده اخلاط است ، خون صالح مي سازد . مواد سوداوي سوخته را دفع مي كند. مقوی حافظه است. اگر کشمش را با صبر زرد بکوبند و بر زخمهای کچلی بمالند آنها را مداوا می کند.
غوره:
سرد و تر است.
خوردن یک فنجان آبغوره در هفته باعث تنظیم کار دستگاه گوارش و کیسه صفراست.
در افرادی که به دلایلی قبل از غذا خوردن حالت استفراغ به آنها دست می دهدخوردن کمی آبغوره این مشکل را بر طرف می کند. اگر آبغوره در بینی بچکانید خون ریزی بینی را قطع می کند. غوره خشک را بکوبید بر پیشانی ضماد کنید سردردی که از غلبه خون و حرارت باشد را تسکین می دهد. اگر چهل روز صبح بعد از صبحانه مختصر سی گرم آبغوره بنوشید مرض قند و دیابت را درمان کرده و از چاقی مفرط جلوگیری می کند.
سرکه انگور :
سرد و خشک است.
اگر آب انگور شیرین را صاف کرده و با یک دهم وزن آن سرکه مخلوط کرده و داخل خمره لعابدار و یا ظرف شیشه ای بزرگ ریخته و در آن را محکم کرده تا برسد و سرکه بدست آید.
خوردن سرکه قابض و سریع النفوذ است و رساننده قوای ادویه به اعضا بدن می باشد .
ملطف و قاطع اخلاط غلیظ و مقطع صفرا و محرک اشتهاست، خوردن سرکه صبح ناشتا باعث لاغری اعضا می گردد.
اگر شب مقداری نخود خام را در سرکه بخیسانید و صبح ناشتا بخورید و تا ظهر چیزی نخورید تمام انگلهای دستگاه گوارش کشته و خارج می شود.
بو کردن یا بخور سرکه باعث رفع سردرد های کهنه و مزمن که از غلبه صفراست می شود. اگر سرکه را با عسل مخلوط نموده و دور چشم ضماد کنید سیاهی و کبودی دور چشم را برطرف می کند.
اگر چند قطره سرکه را در بینی فرد از هوش رفته بچکانید به هوش می آید. اگر آهک را در سرکه حل کرده و هر شب به محلی که می خواهید مو نروید بمالید و تکرار کنید مانع رشد مو در آن موضع می شود.
مضرات سركه : خوردن سرکه براي اشخاص پير و سوداوي مزاج و بيماران ريوي و افرادی که درد مفاصل و ضعف احشا و ضعف نيروي جنسي و ناراحتی رحم و اعصاب دارند مضر است
مداومت بر خوردن سرکه چهره را زرد و چشم را ضعيف و بدن را لاغر ميكند.
برای رفع چنین مضراتی بايد سرکه را با شيريني (عسل) يا آبگوشت چرب خورد.
سرکه سفید:
اگر زنی قبل از نزدیکی و مقاربت دو قاشق سرکه سفید را در یک استکان آب مخلوط نموده و داخل رحم را با اين محلول بوسيله سرنگ بشوید، درصد دختر شدن جنین بالا می رود .
دوشاب:
(( افشره انگور ) يك چهارم يا مثلث) اگرآب انگور رسیده و شیرین را بجوشانند تا سه چهارم آن بخارشود ، يك چهارم مانده را دوشاب گویند.
دوشاب گرم و تر است.
خوردن دوشاب انگورخون ساز، مقوي هاضمه، مقوي باه در سرد مزاج هاست، چاق كننده و مبهی است.
اگر با افتيمون بخورند براي صرع وجنون و وحشت و وسواس مفيد است. اگر با انجير و شنبليله بخورند درد سينه و سرفه را رفع مي كند، اگر با زعفران بخورند رافع هم و غم و خشم است. زياد خوردن دوشاب مضر گرم مزاجهاست.
شراب:
اگر در یک استکان الکل پنج عدد برگ همیشه بهار کوبیده را یک شبانه روز بخیسانید و بعد برگهارا چهل و هشت ساعت با پنبه بر زگیل و یا میخچه کمپرس کنید زگیل و میخچه را درمان می کند.
هسته انگور:
سرد و خشک است. خوردن هسته انگور شکم را بند می آورد، قابض است و اسپرم را کم می کند .

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.12 ثانیه
11,934,452 بار بازدید صورت گرفته است