• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 3

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,002
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

گیاهان دارویی و دفع انگل های روده


گیاهان دارویی با دفع انگل و پاک کردن روده بزرگ از انگل ها،میتوانند شیوه های موثر درمان بسیاری از بیماری های مختلف مربوط به سلامت روده باشند،خصوصا میتوانند از هجوم انگل ها به روده جلوگیری کنند.
روده بزرگ ، که جزء اصلی در سیستم گوارش بدن است، اگر خارج از نظم و نا هماهنگ با بدن کار کند(در اثر ابتلا به انگل یا بیماری گوارشی)، مجموعه ای از درد و رنج برای ارگان های دیگر بدن بوجود می اورد. چون تقریبا تغذیه تمام اندام های بدن بستگی به فرایند جذب در روده بزرگ برای دریافت پرورانده است.
انگل ،نه تنها سبب بروز درد و رنج برای سایر ارگان ها میشود،بلکه،میتواند در داخل روده بزرگ باقی بماند ،رشد کند و سپس شروع به مکیدن خون اندام ها نموده و با هزم و جذب مواد غذایی موجود در خون موجب صدمه زدن به اندام های داخلی را فراهم کند.
گیاهان متعددی برای رهایی از شر انگل های روده بزرگ،وجود دارد که متوانند پاک کننده انگل ،در روده بزرگ باشند.برخی از مهمترین گیاهان شامل:
پوسته گردو(سیاه و سفید)، لعاب سیر،ریشه کوشاد ، ریشه سرخس نر ، صمغ مر و جوانه های گل میخک می باشند. همه این گیاهان به صورت طبیعی،حاوی خواص ضد انگل هستند و از این رو از اتها برای پاک کردن روده بزرگ در صورت هجوم انگل در داخل روده ها ستفاده می شود.
بعضی از گیاهان دیگر مانند ریشه زردچوبه ،افسنطین ، گیاه زنجبیل شامی ، نیز در درمان مشکلات مختلف روده ، به خصوص هجوم انگل در روده ها استفاده مفیدند.
براینفخ شکم روده استفاده از برگ زوفا، دانه کدو تنبل ، برگ نعنا ،برگ ریحان مقدس و دانه شنبلیله به عنوان موثرترین پاک کننده های گیاهی روده محسوب و روده بزرگ را از انگل ها و تخم انها پاک ساخته و بافت و بستر روده را با پاکسازی دوباره جوان میکنند.
برخی از گیاهان دارویی نیز مخصوص یک نوع انگل خاص در خون و روده وجود دارد.به عنوان مثال:گیاه درمنه انگل مالاریا را از بدن دفع میکند.
تنتور زرشک برای درمان جیاردیاسیس و مالاریا مفید است.
تنتور اکیناسه برای عفونت تریکوموناس تجویز میگردد.
علاوه بر این ،تنتور و ریشه انگور اورگون به خوبی اثر بخشی آن نسبت به بیماری مالاریا و جیاردیاسیس شناخته شده استت.
زبان گنجشک و میخک(پودر) با ایجاد محیط سمی برای لارو قبل از تخم انگل ها،برای از بین بردن ها مفید است و از این رو یکی از بهترین عوامل پاک کننده گیاهی روده بزرگ به خصوص در مورد هجوم کرم ها در در روده نظر گرفته می شود.
بعضی از گیاهان مانند Ayurvedic monosperma Butea و ribes Emblica برای درمان بیماری های مختلف مربوط به سلامت روده ، مخصوصا کرم ها و انگل ها از قرن ها در سرزمین های هند تجویز میشود.
تمام گیاهان دارویی که دارای خواص طبیعی anthelminthic هستند را می توان برای پاک کردن روده بزرگ در شیوه های مختلف در مانی بکار برد.یک گیاه با حداقل و یا بدون اثرات جانبی ناخواسته می تواند به تنهایی و یا در فرمولی حاوی ترکیبی از این گیاهان مخلوط در درمان بیماری استفاده می شود.
با این حال ، دوز دارو بستگی به سن بیمار و میزان هجوم انگل دارد که قابل تشخیص توسط طبیب است.

herbs-medicinal | August 6th, 2010 - 7:15 am گیاهان دارویی - | 2010 اوت 6 -- 7:15
گیاهان دارویی و دفع انگل های روده

نظرات

پیغامی ارسال نشده است.

ارسال نظر

برای ارسال پیغام لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

امتیازات

امتیاز دادن فقط برای اعضاست.

برای امتیاز دادن یا ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

امتیازی داده نشده است.

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.11 ثانیه
8,803,524 بار بازدید صورت گرفته است