• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 1

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,002
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

مبارزه با سرطان با ورزش و کافئین


مبارزه با سرطان با ورزش و کافئین
تاثیر ورزش به همراه مصرف کافئین می تواند منجر به پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست گردد و همچنین مانع التهابات مرتبط با سرطان های ناشی از چاقی شود.
به گفته یائو پینگ پروفسور شیمی مرکز تحقیقاتی و درمانی نیوجرزی آمریکا در نشست اخیر سالانه ، چنین ترکیب درمانی و نقش هر یک (وزرش و کافیئن) برای درمان و کاهش سرطان های ناشی از اشعه نور خورشید از آزمایش بر روی موش ها بدست آمده و فکر می کنیم که بتوان با آزمایش یافته هایمان بر روی انسان، با ترکیب این دو روش به نتایج مفیدی دست یابیم.
62 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان
محققان تاثیرات کافئین و ورزش را بر روی موش هایی با خطر توسعه سرطان مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج نشان می داد که در موش های مصرف کننده حداقل یک دوز کافئین و انجام ورزش با چرخ های گردان، خطر افزایش تومورهای پوستی و سرطان زا 62 درصد کاهش می یابد. همچنین حجم تومور ها در مقایسه با موش هایی که از این روش درمانی استفاده نمی کردند 85 درصد کاهش نشان می دهد.
تاثیرات مثبتی هم در مصرف جداگانه کافئین و انجام ورزش های بدنی مشاهده شد. محققان دریافتند که در موش هایی که تنها کافئین به آنها خورانده شده بود رشد تومورها از نظر حضور 27 درصد و از نظر مقیاس 61 درصد کاهش می باید. در انجام تمرینات بدنی نیز فعالیت تومور ها 35 درصد و حجم آنها 70 درصد کاهش را نشان را داد.
گذشته از تاثیرات ذکر شده، محققان به این نتیجه رسیدند که تمرین بدنی و مصرف کافئین می تواند باعث کاهش وزن و از بین بردن التهاب شود.

ارتباط بین مصرف کافئین، ورزش و پیشرفت سرطان موجب کاهش قابل ملاحظه التهابات است که در موش های دارای فعالیت بدنی به همراه مصرف کافئین حاکی از کاهش 92 درصدی است.
مبارزه با سرطان، ورزش، کافئین

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.10 ثانیه
8,293,847 بار بازدید صورت گرفته است