• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 2

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,002
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

بيست کليد طلايي سلامت مردان

اخبار سلامتیبه بهانه هفته سلامت مردان


بيماري در سکوت شکل مي‌گيرد و به تدريج و شايد هم ناگهان خود را به رخ مي‌کشد. اما هر غياب سلامتي در همان نطفه گرفتن با زمزمه هايي بر آنست ما را از خود مطلع کند ولي در غوغاي زندگي سعي بر آن داريم اين زمزمه را نشنويم و يا ناديده بگيريم.

اگر به اين نشنيدن ادامه دهيم ناگهان خود را با سنگيني آن رو در رو خواهيم يافت. جسم در طول زندگي صبور و آرام کار خود را مي کند و ما ترجيح مي‌دهيم آنرا فراموش کنيم، در حالي که بزرگترين سرمايه ما در ادامه حيات همين جسم صامت است.


تنها بايد به ياد بياوريم جسم ما با عادت هايش شناخته مي‌شود و اگر روي اين عادت ها تمرکز کنيم اولين نشانه بيماري خود را خيلي زود به رخ خواهد کشيد. در طول تحصيل همه ما از گرفتن نمره بيست لذت مي‌بريم. اما براي گرفتن آن تلاش بزرگي را بايد شکل مي‌داديم ولي براي گرفتن نمره بيست در سلامت تنها کمي دقت لازم زندگي است. اگر به بيست توصيه ذيل که حاصل سالها تجربه است توجه کنيم و هر توصيه را يک نمره بگيريم خيلي ساده با کيفيت زندگي خواهيم کرد. ما مردان اگر به خود، خانواده و آشنايانمان مي‌انديشيم بايد اين نکات را بخوانيم و مهمتر از آن اجرا کنيم.
1 - سالها با عادات گوارشي و ادراري خود کنار آمده‌ايم. هر گاه اين عادات مختل شود بايد دريابيم بهترين راه مراجعه به پزشک و درمان پيش‌رس است. قبل از آنکه بيمار شويد با پيشگيري براي خود، سپر دفاع مستحکمي ايجاد کنيد تا گرفتار بيماري خطرناک نشويد.
2 – رنگ ادرار نشانگر و نشانه گويايي از سلامت است، نبايد نسبت به تغيير رنگ آن بي اعتنا باشيم، در کنار رنگ ادرار هر نشانه خونريزي يا قرمز شدن ادرار زنگ خطري است که بايد شنيد. سن و جنسيت افراد تفاوتي در اصل ماجرا ندارد.
3- تعجب نکنيد هر پکي که به سيگار مي‌زنيد شانس سرطان پرستات را براي شکل‌گرفتن افزايش مي‌دهيد. مصرف سيگار کليد ورود به جمع آنهايي است که سرطان مثانه گرفته‌اند. بهتر نيست سيگار خود را خاموش کنيد.
4- اگر برآنيد رنج داشتن سنگ کليه را تجربه نکنيد به موقع و به قدر کافي آب بنوشيد. خوردن خودسرانه کلسيم و ويتامين ها مي‌تواند خطر ايجاد سنگ کليه را افزايش دهد.
5- کليه ناسالم بر فشار خون تاثير منفي مي‌گذارد و در مقابل فشار خون بالا کليه را دچار آسيب مي‌کند.
6- اگر دچار اشتباه شديد و با افراد آلوده به ويروس HIV و يا فرد مشکوک به بيماري ايدز تماس جنسي داشتيد حتماً در مدت 6 هفته تا 12 هفته آزمايش HIV را انجام دهيد. تشخيص به موقع کيفيت درمان را متناسب‌تر مي‌کند.
7- بروز ناتواني جنسي مردان در سن بالا طبيعي است ولي با درمان خودسرانه اين ناتواني مشکلات به بار مي‌آيد. بهترين انتخاب، مراجعه به پزشک متخصص است.
8- اعتياد، دشمن سلامتي جسمي و شکل گيري ناهنجاري‌هاي رواني، فرهنگي و اجتماعي است. فرد معتاد ، مسئول بسياري از اين ناهنجاري‌هاست.
9- "پرفشاري خون" قاتلي است که در سکوت دست به کشتار مي‌زند. با آزمايش کامل ادرار، اندازه‌گيري الکتروليت ها و تست هاي هورموني با درمان به موقع امکان عمل را از اين قاتل بگيريد.
10- پنج عامل مي‌تواند باعث سکته قلبي شود. براي رخ دادن يک سکته به همه پنج عامل نيازي نيست. مبتلا شدن به سه مورد کافي است. اين پنج نام را فراموش نکنيد: "تري گليسيريد بالا"- "کلسترول بالا"-"فشار خون بالا"-"قند خون بالا"- "HDL" پائين و "LDL" بالا.
11- چهل سال به بالاها هر دو تا سه سال يکبار و مردان بالاي پنجاه سال هر سال بايد از نظر سرطان پروستات غربالگري شوند.
12- علائم ذيل مي توانند نشانه بيماري پروستات و سرطان در اين ناحيه باشند. اين رفتارها را جدي بگيريد: تکرار ادرار، ضعف يا منقطع شدن جريان ادرار، باقي ماندن ادرار در مثانه، احساس درد يا سوزش در زمان تخليه ادرار، درد دائمي کمر، لگن يا مفصل ران.
13- شغل شما ممکن است بيماري زا باشد. حتماً با پزشک متخصص طب کار مشورت کنيد. اگر شغلي بر خود برگزيده‌ايد که به ناچار با صنايع شيميايي، رنگ، لاستيک، مواد نفتي، چرم و چاپ سروکار داريد بيشتر از بقيه در معرض سرطان مثانه هستيد. پس بيشتر از بقيه با پزشک متخصص مشورت کنيد.
14- استفاده از هورمون‌هاي آنابوليزان در صحنه رقابت ورزشي ممکن است منجر به ناباروري شود بدون آنکه در رقابت کمکي به شما کند.
15- ورزش در حفظ و تداوم سلامت بسيار مفيد است، ورزش کردن را جز عادات زندگي خود سازيد.
اين نکته را هم فراموش نکنيد با اولين علامت غير طبيعي در جسم خود اين فرصت را به پزشک خانوادگي خود بدهيد شما را ويزيت کند. اقدام به موقع نصف درمان است.
16- نشانه‌هاي ذيل زنگ هشداري است که به شما خبر مي‌دهد بايد به پزشک مراجعه کنيد: وجود خون در ادرار- فوريت در دفع ادرار – دفع مقادير کم و مکرر ادرار- دفع دردناک ادرار- کاهش اشتها و وزن.
17- بزرگي پروستات اگر با علائم ذيل همراه باشد بايد به متخصص اورولوژي مراجعه کنيد تا از پيشرفت و بروز نارسايي کليه جلوگيري شود: کاهش فشار و قطع و وصل شدن جريان ادرار- تاخير در شروع ادرار- نياز به تخليه مکرر ادرار و احساس باقي ماندن ادرار در مثانه پس از ادرار کردن- تکرار ادرار در روز و شب – زور زدن هنگام ادرار کردن.
18- بايد بدانيد: بزرگي خوش خيم پروستات نشانه سرطان نيست ولي آمارها نشان مي‌دهد اين بزرگي مي‌تواند همزمان با بدخيمي همراه شود. بايد بدانيد: اگر با کساني که سابقه سرطان پروستات دارند فاميلي نسبي داريد خطر ابتلاي شما به اين بيماري بيشتر است.اگر اين بزرگي خوش خيم را مشاهده کرديد تحت معاينه پروستات و آزمايش PSA قرار گيريد تا مطمئن شويد مشکلي نداريد.
19- اگر خواهان طول عمر بيشتري هستيد بايد مراقب جسم خود باشيد، مصرف دخانيات را کنار بگذاريد، تغذيه مناسب را جدي بگيريد. از رفتارهاي استرس‌زا پرهيز کنيد و از همه مهم‌تر ورزش را فراموش نکنيد.
20-اگر به دنبال راز سلامتي خود هستيد اين جمله را حفظ و عمل کنيد: عدم استعمال دخانيات – حفظ وزن متعادل- ورزش روزانه- تغذيه سالم و متعادل- کنترل فشار خون، کلسترول و ديابت، مراجعه منظم به پزشک، قرار گرفتن در غربالگري بزرگي پروستات و سرطان پروستات به خصوص اگر چهل و پنج سال بيشتر داريد، کاهش استرس با ارتباط فعال با دوستان و خويشاوندان، عادت مراجعه به روانپزشک در صورت بروز خشم و افسردگي...
منبع :انجمن اورولوژي ايران
بيست کليد طلايي سلامت مردان

نظرات

پیغامی ارسال نشده است.

ارسال نظر

برای ارسال پیغام لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

امتیازات

امتیاز دادن فقط برای اعضاست.

برای امتیاز دادن یا ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

امتیازی داده نشده است.

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.11 ثانیه
8,803,489 بار بازدید صورت گرفته است