• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 4

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

سیستم های خود شناسی موجودات!تجربه انتخاب محل چرک در آبدزدک دریایی

خودشناسی، توانایی یک موجود زنده برای تشخیص خودی از غیر خودی، در طول کل درخت زندگی رخ می دهد.
با وجود رواج و اهمیت سیستم های خودشناسی، اساس ژنتیکی خودشناسی به ندرت خارج از MHC (مجموعه بافت اصلی) شناخته شده در مهره داران و SI (خود ناسازگاری) در گیاهان مشخص می شود.
زمانی که محل ژن شناسایی شد، سابقه تکاملی آنها مطرح می شود. ما قبلا ژن های درگیر در خودشناسی و دیگرشناسی را در آبدزدک های انبوه زی شناسایی کردیم، و اکنون می توانیم تکامل آنها را بررسی کنیم.
آبدزدک های انبوه زی، مشترک از یک یا چند آلل ژنی به نام FuHC (فیوژن سازگاری بافتی) استفاده می کنند و با هم می آمیزند.
فرآورده های پروتئینی این محل چرک نامیده می شود که در فاصله 300 کیلوباری FuHC قرار می گیرند، و در واکنش سازگاری بافتی به عنوان گیرنده های فعال و یا مهاری نقش های متعددی را بازی می کنند.
ما به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا پروتئین های موجود در این محل، به طور خنثی در حال تکامل هستند و یا به طور متعادل، جهت دار و تصفیه شده انتخاب می شوند.
نتایج
تقریبا تمام انواع مختلف موجود در محل چرک در داخل جمعیت ساکن می باشند. 13 ژن خانه داری (12 ژن های هسته ای و میتوکندری سیتوکروم اکسیداز I) در میان جمعیت گروه ها و در میان گروه ها نسبت به چرک ساختار بیشتری دارند . آمار پلی مورفیسم (Tajima's D، Fu و Li's D* و F*) برای آلل های نوع A ساحل شرقی منفی می باشد، و آمار Fu وLi's F* برای آلل های نوع A ساحل غربی منفی می باشد. این نتایج به احتمال زیاد با توجه به انتخاب می باشد و به جمعیت شناسی ارتباطی ندارد ، زیرا 10 جایگاه خانه داری، جمعیتی نداشتند که ارزش قابل توجهی برای هر یک از آمار پلی مورفیسم داشته باشد. اکثریت کدونهای در پروتئین های چرک دارای مقادیر امگا <1 می باشند، اما 15 - 27 کدون به احتمال 95% مقدار امگای آنها > 1 می باشد.
نتیجه گیری
پروتئین های چرکی به طور خنثی و بی طرفانه تکامل نمی یایند. آمار پلی مورفیسم با انتخاب تصفیه شده و یا انتخاب جهت دار همخوانی و تطابق دارد. آمار امگا نشان می دهد که اکثر پروتئین ها با روش تصفیه انتخاب می شوند (امگا <1)، اما 15 - 27 کدون براساس روش تعادل یا جهت داری انتخاب می شوند: امگا> 1 با هر دوی این روش ها مطابقت دارد. توزیع تنوع در داخل و در میان جمعیت ها به سمت انتخاب متعادل پیش می رود و از انتخاب جهت دار دور می شود. با آنکه این داده ها نوع خاصی از انتخاب را تائید نمی کنند، با تعیین نیروهایی که بر محل های درگیر در خودشناسی اثر می گذارند به افزایش آگاهی ما درباره فرآیند بیولوژیکی کمک می کنند.
تجربه انتخاب محل چرک در آبدزدک دریایی

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.18 ثانیه
11,290,374 بار بازدید صورت گرفته است