• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 1

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,002
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

استفاده از گیاهان برای درمان ریزش مو

اخبار سلامتیعلل نازک شدن مو: هر شاخه از موی سر انسان دارای یک سیکل رشدی می باشد که به طور ژنتیکی برای آن طراحی شده و این سیکل شامل رشد، پیری و ریزش است.به طور متوسط روزانه 50 تا 100 مو میریزد البته در افراد مختلف متفاوت است همچنان که یک مو میریزد موی جدید جای آن را می گیرد. مشکل زمانی آغاز میشود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از موهای رویش یافته جدید باشد و یا رشد موهای جدید ضعیف شود در این حالت بعد از مدتی از تعداد کل موها کاسته شده و فرد متوجه کاهش حجم موهایش می شود .
این علت اصلی ریزش مو می باشد عوامل مختلفی می توانند روی سیکل رشد مو اثر کنند و باعث ریزش موقت و یا دائمی شوند :
یک ضربه روحی ناگهانی (مرگ یکی از نزدیکان ، از دست دادن شغل ، جدایی) یا بیماری (تب شدید، عفونت، آنفلوآنزاو...) یا خستگی شدید ناشی از کار زیاد ، داشتن جراحی.
چون این حادثه چند ماه قبل اتفاق افتاده فرد ریزش موی خود را به آن نسبت نمی دهد این یک شرایط موقتی میباشد و طی چند ماه موهای جدید با سیکل طبیعی شروع به رشد میکنند ودر سیکل آینده درصد زیادی از موها وارد مرحله استراحت نمی شوند .
ریزش ناگهانی آناژن افلوویوم شرایطی است که درصد زیادی از موهای در حال رشدبه طور ناگهانی ریزش پیدا میکنند.
شیمی درمانی و رادیو تراپی در درمان سرطان عامل پر قدرتی است که باعث توقف فاز رشد و ریزش مو میشود .شیمی درمانی و رادیو تراپی روی سلولهایی از بدن که به سرعت تقسیم میشوند مثل سلولهای سرطانی اثر کرده و باعث از بین رفتن آنها میشودمتاسفانه چون سلولهای ناحیه فولیکول موسرعت تقسیم بالایی دارند این داروها روی آنها هم اثر کرده و باعث از بین رفتن فولیکولها میشود. البته این حالت هم موقت بوده و چند ماه بعد از توقف شیمی درمانی موها شروع به رشد میکنند.
تغذیه نامناسب بعد از مدتی تغذیه نامناسب بدن با کمبود ویتامین ، پروتئین و آهن مواجه شده و هر کدام از این کمبودها میتوانند باعث ریزش شدید مو شوندالبته اثر آنها میتوانند موقت باشند و در صورتی که کمبودها اصلاح شوند ریزش مو طبیعی میشود.
فاکتورهای شیمیایی مواد شیمیایی که در رنگ کردن موها ، فر کردن ، صاف کردن و دکلره استفاده میشوند میتوانند باعث خشک شدن و خورد شدن موها شده وریزش موقت ایجاد کنند در مواردی این ریزش موها دائم شده و موهای ریخته شده دوباره رشد نمیکنند.
کارآمدترین روش برای افزایش زیبایی مو برای جلوگیری از نازک شدن مو،استفاده از روغن های 'گیاهی،به نتایج خوبی در احیای موهای زیاد می انجامد.اما جهت استفاده از روغن باید، قبل از اعمال بر روی پوست سر،انها را رقیق کرد.بر اساس پژوهش های بدست امده،استفاده از درمانهای گیاهی،سهم بسزایی در پر بارشدن و جلوگیری از ریزش مو دارد،برخی یافته های جدید،بدین شرح میباشند:
ریحان: گیاهی است که شاخ و برگ ان معطر و اعصاب را تسکین می دهد.شستشوی سر با اب و عصاره ریحان به علت بهبود گردش خون در پوست سر،سبب درخشش مو میشود.

باباآدم
غنی از اسیدهای چرب ضروری و فیتواسترول است که باعث بهبود وضعیت پوست سر و ترویج رشد مو،تغذیه مو و خواص ضد باکتری آن ،به از بین بردن شوره سر کمک میکند.
(دم اسب)Horsetail سرشار از سیلیس است و phytosterols را نگه می دارد که بااعث میشود فولیکولهای مو را سالم نگه دارد وموجب جلوگیری از ترشح روغن اضافی در پوست سر میشود.
عرق گزنه مانع نازک شدن مو ناشی از شرایط ژنتیکی میشود. در واقع به نظر میرسد زنی که مسئول تاس شدن مردان است و هورمونی ترشح میکند که مسئول از دست دادن مو و کوچک شدن فولیکول های مو میشود را مهار میکند و با توجه به خواص ضد قارچی که دارد باعث تحریک گردش خون در پوست سر میگردد.
روغن سدر در دوران جوانی کمک می کند رشد فولیکول های مو بهتر شود و اکسیژن رسانی پوست سر را بهبود میبخشد.
ذکر منبع: http://hairloss.ir herbs-medicinal | November 27th, 2010 - 11:18 pm گیاهان دارویی - | 2010 نوامبر 27 -- 11:18 بعد از ظهر by: Nick Mutt توسط : نیک Mutt
استفاده از گیاهان برای درمان ریزش مو

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.13 ثانیه
8,803,394 بار بازدید صورت گرفته است