زندگی مدرن و ریشه بیماری ها
ارسال شده توسط hakim در پنج شنبه 29 تير 1391 10:04


نقش سبک زندگی مدرن در بیماری با "افزایش نفوذپذیری روده"اغلب، التهاب خفیف مزمن به عنوان پایه و اساس بیماری تلقی می شود. بر همین اساس، تحقیقات گسترده ای در زمینه منشا این التهاب و نحوه کاهش آن صورت گرفته و تحقیقات 10 سال اخیر موجب ارتقاء سطح دانش بشری در مورد بیماری “افزایش نفوذپذیری روده” (Leaky Gut) و نحوه تاثیر آن بر سلامتی انسان شده است.
ادامه متننقش سبک زندگی مدرن در بیماری با "افزایش نفوذپذیری روده"

اغلب، التهاب خفیف مزمن به عنوان پایه و اساس بیماری تلقی می شود. بر همین اساس، تحقیقات گسترده ای در زمینه منشا این التهاب و نحوه کاهش آن صورت گرفته و تحقیقات 10 سال اخیر موجب ارتقاء سطح دانش بشری در مورد بیماری “افزایش نفوذپذیری روده” (Leaky Gut) و نحوه تاثیر آن بر سلامتی انسان شده است.

امروز ما می توانیم متخصصانی را بیابیم که معتقدند بیماری "افزایش نفوذپدیری روده " ممکن است مهمترین سرمنشاالتهاب درجوامع مدرن باشد.
بخش عمده سیستم ایمنی بدن ما در روده قرار دارد و دیواره روده اصلی ترین سطح مشترک بین ما و محیط خارجی است.تنها در صورت عملکرد درست روده پروتئین ، کربوهیدراتها و سایر مواد غذایی گوارش یافته مناسب اجازه عبور از دیواره آن رابه دست می آورند.
مواد ضد تغذیه ای و سایر ترکیبات موجود در مواد غذایی رایج،نفوذپذیری روده را افزایش میدهند و به دیواره روده آسیب واردمیکنند.
*به نظرمیرسدلاکتینها،ساپونینها،گلیادینها،هورمونهای خاص وپپتیدهای زیست فعال بزرگترین مشکلات را برای سلامتی ایجادمیکنند.
*این مواد تغذیه ای می توانند در شیر، گندم، سایر غلات، سیب زمینی، ادویه های تند، حبوبات و مشروبات الکلی یافت شوند.
*شکر و سایر کربوهیدارتهای فرآوری شده نیز می توانند با تغییر فلور روده (اجتماع باکتریهای مفید در دستگاه گوارش انسان و حیوانات) نفوذپذیری روده را تغییر دهند.
*قرص های ضد بارداری، آنتی اسیدها و سایر داروها نیز با عارضه “افزایش نفوذپذیری روده” مرتبط هستند.
با آسیب دیدن دیواره و شکسته شدن سد روده امکان عبور ترکیبات غذایی ناخواسته، باکتریها و ویروسهااز روده افزایش پیدامیکند .
باکتریهای بدحاوی ماده ای به نام لیپو پلی سارکاید در دیواره سلولی خود هستند. لیپو پلی سارکایدها به سلولهای پوششی داخل روده می چسبد و ساخت مواد التهاب آور را افزایش می دهد. این فعل و انفعالات بلافاصله باعث التهاب و تحریک سیستم ایمنی بدن می شود.
التهاب خفیف مزمن موجب ایجاد بیماری قلبی، سرطان، دیابت نوع دوم و خود ایمنی می شود.
بیماری “افزایش نفوذپذیری روده” با بروز چند بیماری پوستی، مشکلات معدی و روده ای، اختلالات روانی و بیماریهای دیگر مرتبط است.

فلور روده برای رشد و توسعه بخش بازدارنده و همچنین حمله کننده سیستم ایمنی بدن حیاتی است. این لایه باکتری یایی، انرژی لازم را برای سلولهای مخاطی خارج روده فراهم و از سلامت لایه پوششی روده محافظ می کند. برای گوارش بهتر مواد غذایی یک فلور روده متنوع نیز مورد نیاز است.
آنتی بیوتیک ها، رژیم غذایی غربی، و عوامل دیگر می توانند به فلور روده آسیب وارد کند و در نتیجه بیماری “افزایش نفوذپذیری روده" راتشدید نماید.
پیشگیری و درمان
عدم مصرف غذاهایی که با انقلاب کشاورزی متداول شده اند، بهترین اقدام پیشگیرانه و درمانی است که شما می توانید برای بیماری “افزایش نفوذپذیری روده” انجام دهید.
غذاهایی که باید قبل از خوردن به نوعی فرآوری یا گرم شوند معمولا مشکلات گوارشی ایجاد می کنند. برخی از مردم به غذاهای خاص حساس تر هستند حال آنکه سایر افراد می توانند تا حدودی آنها را میل کنند.
خودداری از مصرف داروها نیز نقش مهمی را در پیشگیری از بیماری “افزایش نفوذپذیری روده” ایفا می کند. پروبیوتیک های(باکتریهای مفید) تهیه شده ازگیاهان تازه و موادغذایی گیاهی، مواد غذایی تخمیری مانند ماست و پنیر و مکملهای غذایی نیزسلامت فلور و لایه پوششی روده رابالا می برند.
پروبیوتیکها و فیبرهای قابل حل که غذای فلور باکتریایی روده را تامین می کنند در پیاز، تره فرنگی و سیب یافت می شوند.
در اکثر موارد، تغییر رژیم غذایی موجب بهبود سریع دیواره روده می شود. هر چه بیماری "عدم تعادل باکتریایی در فلور روده " و "افزایش نفوذپذیری روده" شدیدتر باشد اغلب روشهای جامع تری برای درمان آنها مورد نیاز است.


منبع:
Monday, July 16, 2012 by: Eric Hunter/http://www.naturalnews.com