درمان زخم سرد
ارسال شده توسط hakim در چهار شنبه 15 آذر 1391 8:09
درمان طبیعی زخم سرد (Cold Sore Remedies)
زخم سرد یک تاول کوچک و دردناک پر از مایع است . زخم های سرد در سقف دهان، لب ها و یا لثه ها میتوانند یافت شوند و توسط هرپس سیمپلکس ویروس 1 ایجاد می شوند.
آنها معمولا باید در حدود دو هفته خود به خود بر طرف شوند. اما اگر شما ناراحتی زیادی از آنها دارید و یا می خواهید به سادگی بهبودی سریع را امتحان کنید، بعضی از داروهای طبیعی می توانند کمک کننده باشند.
ادامه متن


درمان زخم سرد (Cold Sore Remedies)زخم سرد یک تاول کوچک و دردناک پر از مایع است . زخم های سرد در سقف دهان، لب ها و یا لثه ها میتوانند یافت شوند و توسط هرپس سیمپلکس ویروس 1 ایجاد می شوند.
آنها معمولا باید در حدود دو هفته خود به خود بر طرف شوند. اما اگر شما ناراحتی زیادی از آنها دارید و یا می خواهید به سادگی بهبودی سریع را امتحان کنید، بعضی از داروهای طبیعی می توانند کمک کننده باشند.

درمان موضعی زخم سرد
اگر شما به دنبال رفع سریع زخم سرد خود هستید، انواع مکملهای گیاهی و درمانهای طبیعی وجود دارد که شما میتوانید آنها را امتحان کنید. شروع با این راه حلهای موضعی بهبهبود وکاهش درد کمک میکند.

بادرنجوبه (Lemon Balm)
بادرنجوبه یک انتخاب طبیعی بزرگ به علت خواص ضد ویروسی اش میباشد. این گیاه آرامبخش است و جزئی از خانواده نعناع میباشد. مطالعات نشان داده اند که این گیاه میتواند با کوتاه کردن زمان بهبود از رشد ویروس تبخال جلوگیری کند. شما میتوانید از کرم بادرنجوبه برای التیام تاول استفاده کنید و استفاده منظم از کرم میتواند شیوع بیماری را در آینده مهار کند و یک گزینه خوب برای مردمی که دائما دچار زخم سرد می شوند می باشد.

آلوئه ورا (Aloe Vera)
ژل آلوئه ورا یک انتخاب خوب دیگر است که میتواند زخم ها و بهبودی آنها را التیام دهد. مطالعات نشان داده اند به خصوص در برابر هرپس سیمپلکس ویروس-2 موثر است، و نیز ممکن است در برابر هرپس سیمپلکس ویروس-1،که باعث ایجاد زخم های سرد میشوند نیز موثر باشد. ژل را برای نواحی موثر روی پوست تا زمانیکه تاولها بهبود یابند درخواست دهید و استفاده کنید.

ماده صمغی قهوه Propolis
Propolisیک رزین است که اغلب از کندوهای عسل بر داشته میشود.به صورت موضعی برای زخم سرد استفاده می شود و نشان داده شده است که به منظورسرعت بخشیدن برای درمان و کمک به حداقل رساندن درد استفاده میشود. پماد 3 درصدPropolis را روزانه تا زمان بهبودی کامل استفاده کنید.
علاوه بر درمان های موضعی، برخی مکملهای غذایی نیز ممکن است ارائه امداد دهد. داروهای زیرممکن است زمان بهبودی را،هنگامیکه مصرف داخلی میشوند سرعت ببخشند.

لیزین (Lysine)
یکی از محبوب ترین درمان طبیعی برای زخمهاییکه به طور گسترده استفاده میشود اسید آمینه لیزین است. یافت شده است که لیزین با عفونت مبارزه میکند و میتواند به شما پیش از یک شیوع سریع کمک کند و حتی در صورتیکه به طور منظم استفاده شود میتواند از شیوع بیماری جلوگیری کند.
مکملهای لیزین در فروشگاههای موادغذایی بهداشتی موجود میباشد و مصرف حدود هزار میلی گرم (1000 میلیگرم) در روز بهترین نتایج را برای شما خواهد داشت.

چای سیاه (Black Tea )
چای سیاه و سبز حاوی ترکیبات پلی فنل (polyphenol) است که موجب افزایش سلولهای دفاعی در برابر ویروسها، از جمله ویروس سیمپلکس هرپس که باعث ایجاد زخمهای سرد شده اند میشود. چایسیاهحاویکافئیناست،کهممکناستسببمهارویروسشود.
دوز توصیه شده از چای سیاه یک تا چهار فنجان در روز است.

((اکیناسه))
اکیناسه از آنجا که در عفونت ها و ناراحتی های دیگر بسیار موثر است، نیزممکن است برای درمان زخمهای سرد مفید باشد. برخی مطالعات نشان داده اند این گیاه، در برابر ویروسهایی که باعث سرماخوردگی و آنفولانزا میشوند موثر است و برخی از مردم نیز از آنها برای ویروسهای دیگر،که شامل ویروس هرپس که باعث ایجاد زخمهای سرد میشوند، استفاده میکنند.
پزشکان توصیه میکنند که شما میتوانید بالاترین کیفیت اکیناسه را پیدا کنید. 300 میلیگرم از پودر استاندارد انتخاب خوبی میباشد.

به امید بهبودی سریع:
به خاطر داشته باشید که در حالیکه داروهای گیاهی ممکن است باعث التیام سریعتر زخمهای سرد شود و کمتر دردناک واقع گردند، شما تا زمان ناپدیدی کامل زخم مسری خواهید ماند. درمان زخم سرد را به محض ایجاد آن سریع شروع کنید تا به بهبودی سریع و به طور طبیعی به کاهش ناراحتی خود کمک کرده باشید.


مترجم:
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پژوهشکده رویان:سرکار خانم اژدری
منبع:
نوشته شده توسطSarabethAsaff