• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 1

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

تاثیر مصرف ماهی بر سلامت زنان

گزارش روزتاثیر مصرف ماهی بر سلامت زنان
بر اساس یک تحقیق،زنانی که حداقل سه وعده غذایی ماهی مصرف می کنند، خطر تشکیل پولیپ روده در آنها 33 درصد کاهش می یابد.
مسئول این تحقیق دکترهاروی، عضو مرکز مبارزه با سرطان است که مقاله او در این زمینه به صورت آنلاین در ژورنال پزشکی و تغذیه آمریکا به چاپ رسید.
تغذیه سالم با ماهی راهی برای از بین بردن التهاب:

محققان بر این باروند که اسید های چرب امگا 3 در ماهی می تواند التهابات بدن را کاهش داده و مانع از توسعه و رشد پولیپ های روده ای گردد.
پولیپ ها توده های کوچکی هستند که در مسیر روده تشکیل می شوند و می توانند منجر به ایجاد سرطان شوند. تحقیقات اولیه حاکی از ارتباط بین التهاب و پولیپ روده در حیوانات بوده اما در انسان هنوز وجود چنین ارتباطی قطعی نشده است.
بیش از 5300 شرکت کننده تحت بررسی، دریک مرکز درمانی مورد آزمایش و معاینه روده ای قرار گرفتند. شرکت کنندگان به پرسش نامه هایی درارتباط با دفعات مصرف ماهی پاسخ دادند و محققان به منظور اندازه گیری میزان مولفه های زیستیِ هورمون های مربوط به التهاب، نمونه های ادرار بعضی از بیماران را مورد آزمایش نمودند.
نتایج تحقیقات نشان دهنده کاهش 33 درصدی خطر رشد پولیپ های روده ای در زنانی بود که حداقل 3 وعده در هفته ماهی مصرف می کردند. این گروه از زنان همچنین دارای مقدار کمتری از هورمون پروستاگلاندين بودند که یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده التهاب بشمار می رود.
به گفته دکتر مرف این نکته یکی از ابعاد جالب تحقیق محسوب می شود زیراپروستاگلاندين به طور مستقیم با ایجاد تومور و سرطان پولیپ روده ای در ارتباط است.
او دراین باره می گوید:
روغن ماهی دقیقا همان تاثیری را دارد که مصرف آسپیرین در کاهش التهاب ایجاد می کند و این ویژگی می تواند عامل بازدارنده ای در برابر تشکیل پولیپ به حساب آید.
از سویی دیگر چنین تاثیری در بدن زنان و مردان متفاوت است و این اختلاف تعجب محققان را بر انگیخته است. به گفته آنان این اختلاف می تواند ریشه در نوع رژیم و سابقه تغذیه آنها داشته باشد.
حتی اگر مردان امگا 3 بیشتری نسبت به زنان مصرف کنند، با مصرف بالای اسید های چرب امگا 6 در رژیم خود می توانند میزان تاثیر امگا 3 را کاهش دهند.
امگا 6 در غذاهایی مانند گوشت قرمز، حبوبات و دانه های روغنی مثل ذرت، کاجیره و روغن آفتابگردان یافت می شود که می تواند تاثیر درمانی اسید های چرب امگا3 را خنثی سازد.
با اینکه مصرف روغن ماهی می تواند سودمند باشد اما تمام ماهی ها دارای میزان بالایی از امگا 3 نیستند.
ماهی هایی مانند ماهی تن، قزل آلا و ساردین سرشار از امگا 3 هستند در حالی که ماهی هایی مانند تالیپا خزه خوار و گربه ماهی دارای امگا3 پایینی می باشند.

تاثیر مصرف ماهی، سلامت زنان

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.12 ثانیه
11,934,485 بار بازدید صورت گرفته است