• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 4

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

مقابله با عفونت های حاد باکتریایی


زیست شناسان Irvine اکراین کشف کرده اند که چربیهای درون سلولهای ذخیره ساز، پروتئینها را با فعالیت ضدباکتری ایی قوی نگهداری میکند و این نشان دهنده نوع ناشناخته ای از پاسخ سیستم ایمنی بدن است که عفونتهای باکتریایی را مورد هدف قرار داده ومیکشد.

Steven Gross، استاد زیستشناسی سلولی وتکوینیUCI ، وهمکارانش نشان داده اند که یک نقش درون سلولی جدید از پروتئینهای هیستون درمگس سرکه تشخیص داده شده است و میتواند با یک رویکرد جدید به مبارزه با رشد باکتریهای داخل سلول نوید بخش باشد.
این مطالعه ها هر روزه در eLife ومجلات پشتیبانی شده توسط موسسه پزشکی هاوارد هیوز(Howard Hughes) ،انجمن ماکسپلانک (Max Planck Society) وWellcome Trust پیگیری و چاپ می شود.

Gross بیان کرد:
"ما در یافته ایم که پروتئینهای هیستونی تواناییهای ضد باکتریایی داشته و میتوانند تاثیر گسترده ای داشته باشند." " اگرما بتوانیم کشف کنیم که چگونه سیستم را برای افزایش سطح هیستونها دستکاری کنیم، ممکن است یک روز یک راه تازه ای برای درمان بیماران با عفونتهای باکتریایی بد را داشته باشیم."

هیستونها درتعداد زیادی ازسلولهای حیوانی وجود دارند، وظیفه اولیه آنها کمک به پیچ خوردگی DNA در داخل ساختارهای فشرده به درون هسته میباشد.

Gross بیان کرد:
برخی شواهد وجود دارد که هیستونهای ترشح شده ازسلول ها در برابر باکتریهای زنده خارج سلولی محافظت می شوند. درهرحالت عداد زیادی ازباکتریها وارد سلولها میشوند، جائیکه آنها بتوانند ازسیستم ایمنی درامان باشند وهمانند سازی خود را ادامه دهند.

دراصل ، Grossبیان کرد:
هیستونها میتوانند سلولها را در برابر برخی باکتریها از داخل محافظت کنند. اما برای مدت زیادی این تصور بعید به نظر میرسید زیرا تعداد زیادی از هیستونها به رشته های DNA در داخل هسته سلول متصل هستند، در حالیکه باکتریها درمایع خارج ازهسته ها که سیتوزول نامیده میشود تکثیر پیدا میکنند.
علاوه براین، هیستونهای آزاد می توانند به شدت به سلول ها آسیب رسانند، از این رو اکثر گونه ها مکانیسم هایی را برای شناسایی وتنزل هیستونهای آزاد درسیتوزول توسعه داده اند.

در این مطالعه، Gross و همکارانش بیان کرده اند:
هیستونهای متصل شده به قطرات چربی ( لیپید) میتوانند سلولها را در برابر باکتریها محافظت کنند بدون اینکه به هیستونهای آزاد آسیب برسانند.
درآزمایشات قطره های چربی تخلیص شده از جنین مگس میو هدروزوفیلا((Drosophila))، محققان نشان دادند که چربیهای متصل به هیستون ها میتوانند برای کشتن باکتریها مورد استفاده قرار گیرند.
محققان تعداد مشابهی از باکتریها را به داخل جنینهای دروزوفیلا که شامل لیپیدهای متصل به هیستون بودند و به داخل جنینهای اصلاح شده ژنتیکیکه که فاقد لیپدهای متصل به هیستون ها بودند، تزریق کردند.
محققان کشف کردند که مگسهایی که نقص هیستون داشتند 14 برابر بیشتر احتمال مرگ با آلودگی باکتریایی را داشتند.
شواهد د یگر نشان میدهد که هیستونها همچنین ممکن است موشها را در برابر باکتریها محافظت کنند.

Grossبیان کرد:
"به علت اینکه در مطالعات متعدد زیادی، هیستونهای روی قطرات چربی در بسیاری از سلولهای مختلف تشخیص داده شده – ازانسان گرفته تا موش و ومگسها – به نظرمیرسد که این سیست مممکن است کاملا عمومی باشد."

مترجم:
کارشناس ارشد فارغ التحصیل پژوهشکده رویان:سرکار خانم اژدی
منبع:
دانشگاهکالیفرنیا- Irvine.
هیستون، عفونت باکتریایی ، چربی های درون سلولی

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.11 ثانیه
11,290,422 بار بازدید صورت گرفته است